Super Milan

Ac Milan-shqip.forumotion.com Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Kaka: Falënderoj Borrielon për golin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 24 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Kaka: Falënderoj Borrielon për golin   Tue Oct 28, 2008 12:25 pm

At2
Ndërkohë trajneri Ançeloti pranon se fitorja në Bergamo erdhi me vuajtje

Karlo Ançeloti është i kënaqur për fitoren e Milanit ndaj Atalantës. Trajneri kuqezi gjen vend për optimizëm pas fitores 1-0 në Bergamo: “Në momente të tjera këtë ndeshje do ta kishim humbur. Skuadra tregoi se ka cilësi në aspektin tekniko-moral. Atalanta luajti më mirë se ne dhe humbja është një rezultat që nuk e meriton.

Ne vuajtëm, sepse u lodhëm duke luajtur në mënyrën tonë. Në pjesën e parë kishim pak frikë, ndërsa në pjesën e dytë zbritëm në fushë më të karikuar dhe përfituam nga rënie e Atalantës.” Rendimenti i Milanit mes ndeshjeve në “San Siro” dhe jashtë fushe ndryshon shumë. “Rendimenti i disa lojtarëve, si Ronaldinjo, ndryshon, sepse është ndryshe e gjithë paraqitja e skuadrës, - vëren trajneri kuqezi.

Larg shtëpisë jemi më të kujdesshëm dhe ky është një aspekt ku duhet të punojmë.” Në fund një mendim për Bekhamin: “Ka qenë një anësor i djathtë i madh, por tani e ka humbur disi shpejtësinë. Mendoj që me ne mund të luajë në qendër të fushës, sepse ka një teknikë të mirë. Në sistemin tonë të lojës mund të përshtate shumë mirë.”

Rikardo Kaka ishte njeriu i ndeshjes në Bergamo. Falë golit të tij MIlani mori tri pikë të rëndësishme dhe skuadra e Ançelotit është një pikë larg kreut. Kaka është entuziazt: “Ishte një gol që po e kërkonim dhe ia arritëm, pas një aksioni të bukur të ndërtuar nga Borrielo, që ishte i zoti duke më shërbyer. Po kërkojmë zgjidhje të reja në fushë për t’u bërë gjithnjë e më të paparashikueshëm.

Në Bergamo nuk ishte e lehtë të fitonim, por ia arritëm, sepse jemi në formë dhe kemi shumë entuziazëm: momenti i vështirë në fillim të sezonit kaloi. Tani duhet të vazhdojmë kështu, sepse cilësinë e arritëm dhe duhet të synojmë gjithnjë e më lart. Nuk jemi skuadra anti-Inter, ka edhe ekipe të tjera që mund t’i vënë në rrezik zikaltrit. Ne po ngjitemi.”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com

Kaka: Falënderoj Borrielon për golin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Ac milan :: Lajmet e Portalit -