Super Milan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Super Milan

Ac Milan-shqip.newgoo.net Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcapA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Voting_barA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap 
dionisi44
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcapA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Voting_barA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap 
lorik krasniqi
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcapA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Voting_barA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap 
Milanello
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcapA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Voting_barA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap 
dini
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcapA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Voting_barA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap 
Dionis
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcapA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Voting_barA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap 
lanti
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcapA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Voting_barA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap 
mentori_mitro
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcapA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Voting_barA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap 
sadik.09
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcapA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Voting_barA do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap 
May 2024
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 27 më Fri Aug 02, 2019 5:38 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcap 82% A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcap 9% A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap
 9%  [ 1 ]
Juventus
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcap 0% A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap
 0%  [ 0 ]
Lazio
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcap 0% A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap
 0%  [ 0 ]
As Roma
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcap 9% A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcap 0% A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_lcap 0% A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vote_rcap
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
Atif22


Age : 29 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Vide
MesazhTitulli: A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko   A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko Icon_minitimeFri Oct 03, 2008 10:13 pm

Këtë të shtunë (23 gusht), Andriy Shevchenko e ka kompletuar rikthimin e tij në San Siro, pas dy sezoneve të dështuara te skuadra e Chelseat. Analistët italianë kanë dhënë disa ide për dështimin e ukrainasit te londinezët dhe për mundësinë e rikthimit t tij në formën më të mirë te skuadra e cila e bëri të 'madh'.

Gjatë kohës sa qëndroi te Milan (1999-2006), Sheva shfaqi një formë të jashtëzakonshme duke shënuar 173 gola, dhe duke fituar trofe të mëdha me kuqezinjtë si edhe lëvdata personale. Gjatë kohës kur sulmuesi ukrainas ishte lojtar i Milanit, kuqezinjtë fituan një Scudetto dhe Ligën e Kampionëve. Ndërkohë Sheva dy herë ishte golashënuesi më i mirë i Serie A, ndërsa në vitin 2004 e fitoi çmimin prestigjioz “Ballon d’Or”.



Edhe pse ishte 30-vjeçar (2006), shumica e ekspertëve pritnin që Sheva të vazhdojë me formën e tij të jashtëzakonshme edhe më tutje, kështu që Blutë e Londrës bënë një lëvizje duke e blerë sulmuesin për një vlerë prej 45 milionë eurosh. Mirëpo në Angli, Shevchenko ishte veçse hija e lojtarit që kishte qenë te Milan, duke dështuar krejtësisht gjatë kohës së qëndrimit në Stamford Bridge, me vetëm nëntë gola të shënuar për dy sezone.

Dështimi i sulmuesit ukrainas në Angli mendohet se ishte për disa arsye. E para, historia ka treguar se lojtarët nga Serie A nuk mund të përshtaten në Ligën Premier për shkak të mënyrës shumë të ndryshme të lojës. E dyta, mosha 30-vjeçare në kohën kur iu bashkëngjit Bluve ishte diçka e cila nuk premtonte formë më të mirë, ndërkohë që shumica shkaktonin presion te sulmuesi duke pritur që ai të shfaqte atë që kishte treguar te Milan. Po të ishte transferuar Sheva në Angli nga mosha 22-vjeçare, atëherë do të sihte një histori krejt tjetër e sulmuesit të spikatur. E treta, ishte fakti se ai nuk mund të adaptohej me sistemin e lojës defensive të Jose Mourinho. Te Milan ukrainasi ishte mësuar me një lojë të bazuar në teknikën magjike të mesfushorëve të përsosur, Pirlo dhe Seedorf. Ai po ashtu në sulm e kishte partner njeriun gol, sulmuesin e talentuar Pippo Inzaghi.



Ndërsa këtë nuk e gjeti te Blutë, të cilët favorizonin muskujt në raport me magjinë. Sistemi i Mourinhos (4-3-3) nuk ishte aspak i përshtatshëm për sulmuesin e Milanit, sidomos për faktin që Didier Drogba ishte personi më i qëlluar për të luajtur si qendërsulmues. Janë këto disa nga arsyet të cilat bënë që njeriu i cili konsiderohej si njëri nga sulmuesit më të mirë në botë të dështonte totalisht.

Pyetja është, nëse Shevchenko do ta rigjejë magjinë e dikurshme tani që është kthyer te skuadra e cila e bëri të famshëm. Nëse dikush tjetër nuk beson në këtë, trajneri i kuqezinjve, Carlo Ancelotti, është i bindur se Sheva do të kthehet në formën e tij më të mirë. “Mendoj se do të na shërbejë ngjashëm siç ka bërë gjatë kohës sa ka qenë te ne”, kanë qenë fjalët e Ancelottit.



Kundër ukrainasit është mosha, muajin tjetër ai i mbush 32 vjet, po ashtu edhe problemet e vazhdueshme me lëndime kanë bërë që ekspertët të mendojnë se koha e tij ka kaluar. Sido që të jetë, Sheva është rikthyer në një Ligë me lojë më të ngadalshme të bazuar më shumë në teknikë, si edhe ai po rikthehet në një familje ku të gjithë e duan.

Te Milan ai mund ta rikthejë vetëbesimin e humbur te Chelsea. Në San Siro do ta mbështesin të gjithë tifozët, ndërkohë që do të pranojë topa nga futbollistët më kreativë në futbollin botëror, si Pirlo, Kaka, Ronaldinho dhe Seedorf, kështu që nëse Sheva dështon në lojë me këtë katërshe, atëherë nuk duhet ta fajësojë askënd përveç vetes. Është plotësisht e kuptueshme se nuk do ta shohim Shevchenkon e kohës së tij të artë, mirëpo njëkohësisht nuk do ta shohim as Shevchenkon e dështuar të Chelseat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://acmilan-shqip.catsboard.com

A do ta kthejë magjinë e tij Shevchenko

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Jashte teme :: Sende per futboll -