Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi
Më Identifiko Automatikisht:
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
Fiorentina, Atalanta dhe Udinese shënojnë fitore Vote_lcapFiorentina, Atalanta dhe Udinese shënojnë fitore Voting_barFiorentina, Atalanta dhe Udinese shënojnë fitore Vote_rcap

Ac Milan
Fiorentina, Atalanta dhe Udinese shënojnë fitore Vote_lcap 82% Fiorentina, Atalanta dhe Udinese shënojnë fitore Vote_rcap

Fiorentina, Atalanta dhe Udinese shënojnë fitore Vide
MesazhTitulli: Fiorentina, Atalanta dhe Udinese shënojnë fitore   Fiorentina, Atalanta dhe Udinese shënojnë fitore Icon_minitimeSun Oct 05, 2008 6:32 pm

Skuadra e Fiorentinës ka shënuar gol në udhëtim kundër skuadrës së inkuadruar rishtas këtë sezon në elitën italiane të futbollit, Chievo.

Viola krijoi epërsinë që në pjesën e parë të ndeshjes (32’) me golin e Kuzmanovic.

Vetëm pesë minuta pas marrjes së golit, Chievo mbeti me një lojtar më pak në ndeshje, pasi që Scardina u largua nga loja me karton të kuq.

Ky përjashtim ia lehtësoi punët edhe më shumë skuadrës së Prandellit, e cila shënoi edhe golin e qetësisë në pjesën e dytë (74’), me anë të sulmuesit të rikthyer në formë, Alberto Gilardino.

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, Erjon Bogdani, u inkuadrua në lojë nga minuta e 70 në vend të Langellas, mirëpo as ai nuk arrit të bëjë asgjë kundër skuadrës së fuqishme të Fiorentinës.

Takimi ndërmjet Atalantës dhe Sampdorias ishte takimi me më shumë gola që u zhvillua sot në Serie A, në të cilin u panë gjithsej gjashtë gola.

Edhe pse Atalanta u gjet në disavantazh prej një goli që në fillim të ndeshjes (6’), vendasit arritën të përmbysin gjithçka duke fituar ndeshjen me rezultat 4-2, me golat e Floccarit (35’ dhe 77’), Garics (39’) dhe Doni (83’). Dy golat për Sampdoian i shënoi Antonio Cassano (6’ dhe, 56’ nga penalltia).

Edhe Genoa ka përmbysur avantazhin e Napolit, pas golit në minutën e parë nga Lavezzi, duke fituar ndeshjen me rezultat 3-2, me golat e Papastathopoulos (44’), Palladino (52’) dhe Milito (73’), golin e dytë për Napolin e shënoi Denis (75’). Në këtë ndeshje u panë edhe dy kartonë të kuq, nga një te secila skuadër.

Fitore ka shënuar edhe Udinese me rezultat 2-0, kundër Torinos, me dygolëshin e Quagliarellas (44’ dhe 76’). Ndërsa Reggina dhe Catania kanë barazuar 1-1.