Super Milan

Ac Milan-shqip.forumotion.com Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Hungaria “e gatshme” për përballje me Shqipërinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
Atif22


Age : 24 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Hungaria “e gatshme” për përballje me Shqipërinë   Fri Oct 03, 2008 10:11 pm

Në prag të ndeshjeve përballë Shqipërisë dhe Maltës, trajneri i kombëtares hungareze Ervin Kuman, i ka dhënë një pamje “të frikshme” mesfushës, duke forcuar më së shumti këtë repart të fushës.

Për dy ndeshjet e 11 dhe 15 tetorit, Kuman ka në listë 24 lojtarë, të gjithë të gatshëm për të zbritur në fushë, ku bie në sy mbipopullimi në repartet ofensive, por jo më pak edhe në mesfushë.

Bëhet fjalë për futbollistë cilësorë, të cilët luajnë në kampionate të mëdha si në Gjermani, Angli, Spanjë me ekipe si Dortmund, Hannover, Osasuna, Fulham etj.

Në këtë ndeshje, Altin Lala do të luajë përballë shokut të tij të repartit të mesfushës te Hannoveri, Szabolcs Huszti, autorit të golit të fitores 1-0 ndaj Bayern Munichut.

Ashtu sikundër edhe rivali kuqezi Arie Haan, edhe Koeman preferon të luajë me një sulmues të vetëm dhe për ndeshjen me Shqipërinë ka grumbulluar vetëm dy sulmues.

Në repartin e sulmit, Kuman i beson Gergely Rudolf (Debrecen, Hungari) dhe Sandor Torghelle (Augsburg, Gjermani). Ky i fundit duket se është i preferuari i Kuman, pasi në të gjitha takimet e fundit ka qenë titullar.

Më 11 tetor, në stadiumin “Ferenc Pushkash”, Shqipëria do të zbresë përballë kësaj skuadre me synimin për të marrë rezultat pozitiv.

Ndaj tyre kombëtarja kuqezi ka një bilanc negativ në tri ndeshje të zhvilluara, vetëm një barazim dhe dy humbje. Në këto tre ndeshje spikat edhe humbja më e thellë që ka pësuar kombëtarja shqiptare, në vitin 1950, 12-0 për hungarezët:

- Hungaria – Shqipëria; 3-0 (në vitin 1947, në Kampionatin e Evropës Qendrore)
- Shqipëria – Hungaria 0-0 (në 1948-ën për Kampionatin e Evropës Qendrore) dhe
- Hungaria – Shqipëria 12-0 (në 1950-ën, miqësore)./TC
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com

Hungaria “e gatshme” për përballje me Shqipërinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Jashte teme :: Africa e jugut 2010 -