Super Milan

Ac Milan-shqip.forumotion.com Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Milan mposht kampionët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
Atif22


Age : 24 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Milan mposht kampionët   Sun Sep 28, 2008 11:49 pm

Derby Della Madonnina ndërmjet Milanit dhe Interit i zhvilluar sonte në San Siro i ka takuar skuadrës kuqezi.

Edhe pse Rosonerët arritën të shënojnë vetëm një gol, ata ishin shumë më të mirë në ndeshje sesa kundërshtari i tyre Inter, duke bërë që strategjia e Ancelottit të sundojë mbi taktikën e atij që konsiderohet si njëri nga trajnerët më të mirë në botë, Jose Mourinho.

Milan e filloi ndeshjen me treshen braziliane në sulm Kaka, Ronaldinho dhe Pato e cila doli të jetë e suksesshme përballë mbrojtjes zikaltër.

Transferi i shumëfolur i Milanit, braziliani Ronaldinho tregoi se ende në të gjendet lojtari më i mirë në botë, duke mos harruar edhe lojtarët tjerë të Milanit të cilët ishin perfekt gjatë gjithë ndeshjes.

Nga an tjetër zikaltrit dështuan plotësisht duke mos qenë aspak rrezik serioz për portën e Abbiattit, i cili arriti të shmang edhe disa kërcënime të vogla për portën e tij. Nga lojtarët e Interit një notë e madhe shkon për portierin Julio Cesar i cili ka qenë i mrekullueshëm gjatë gjithë ndeshjes, si edhe rumuni Chivu.

Zlatan Ibrahimovic dështoi plotësisht para qendërmbrojtjes veterane të Rossonerëve, të përbërë nga Maldini dhe Kaldze.

Goli i vetëm në ndeshje u shënua në pjesën e parë (37’), nga Ronaldo De Assis Moreira- Ronaldinho, i cili pas një aksioni të krijuar nga vetë ai, pasoi te Kaka dhe lëvizi menjëherë në gjashtëmbëdhjetëmetërsh, duke kërcyer më së larti dhe me kokë e gjuajti topin në këndin e portës ku nuk mund të arrinte Cesar.

Pas kësaj fitoreje, Milan ngjitet në kuotën e 9 pikëve aq sa ka edhe Juventusi, ndërsa Inter mbetet me 10 pikë në vendin e katërt, dy pikë më pak se Lazio që gjendet në pozitën e parë pas javës së pestë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com
Atif22
Web Master
Atif22


Age : 24 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Forza ac milan   Mon Sep 29, 2008 12:28 am

Bravo nji fitore minamale por nje loj shume e mire Exclamation Arrow Arrow Arrow
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com

Milan mposht kampionët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Ac milan :: Lajmet e Portalit -