Super Milan

Ac Milan-shqip.forumotion.com Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Maldini fitues i shpërblimit Facchetti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 24 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Maldini fitues i shpërblimit Facchetti   Tue Oct 28, 2008 12:14 pm

Legjenda

Legjenda e Milanit, Paolo Maldini, ka fituar çmimin Facchetti Award, për lojën e tij ferr dhe aftësitë për të qenë një shembull për të tjerët në fushën e lojës.

Paolo Maldini është një prej legjendave të mbetura në lojë. Ai ka bërë plot 624 paraqitje për klubin milanez dhe ka shënuar 29 gola gjatë kohës së tij. Çmimi ndahet për nder të ish-lojtarit të Interit, Giacinto Facchetti, i cili fatkeqësisht humbi betejën me kancerin në moshën 64-vjeçare, dy vite më herët.

Facchetti ka qenë një lojtar i shkëlqyeshëm, duke fituar katër skudeto dhe dy Kupa Evropiane me nerazurët. Ai po ashtu bëri 94 paraqitje për kombëtaren italiane gjatë një periudhe 14 vjeçare, përfshirë edhe suksesin në Euro 68 dhe humbjen në finalen e Kupës Botërore 1970.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com

Maldini fitues i shpërblimit Facchetti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Ac milan :: Lajmet e Portalit -