Super Milan

Ac Milan-shqip.forumotion.com Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Ronaldinho po i afrohet nivelit optimal fizik.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
Atif22


Age : 24 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Ronaldinho po i afrohet nivelit optimal fizik.   Tue Oct 21, 2008 10:24 pm

Ish-sulmuesi i Barcelones, braziliani Ronaldinho la shenjen e pare te vecante ne aventuren me Milanin, duke shenuar golin e fitores ne derbin me Interin. Nje fitore impresive, qe u pasua nga dy golat e tij ne suksesin e fundit te kuq e zinjeve, 3:0 me Sampdorian. Shume dyshime u ngriten me ate operacion qe realizoi Galiani duke sjellur Ronaldinhon ne Milanelo nga Barcelona, ndersa skuadra kishte nevoje per perforcime ne sektore te tjere. Galiani i jep se fundi pergjigje ketyre dyshimeve: “Nuk ishte bast i rrezikshem marrja e Ronaldinhos, pasi ne nuk veme bast per asnje futbollist. E konsideruam ate nje futbollist te madh dhe koha na dha te drejte. Jemi te kenaqur per kete zgjedhje te bere”. Rritja e kondicionit fizik te Ronaldinhos, qe do te sjell dhe nivelin e tij me te mire, jepet e sigurt nga tekniku i pergatitjes fizike te Milan, Daniele, Tonjaci. “Kur Ronaldinho erdhi ne Milanelo, kondicioni i tij fizik ishte 20 deri ne 50 per qind, i pohoi Gazzetta dello Sport, Tonjaci. Natyrisht ky tregues inuk ishte e mjaftueshem. Por situata e krijuar ishte ideale. Duke luajtur vetem nje here ne jave, u ndertua programi per rritjen e treguesve te gjendjes fizike”. Tonjaci beson se pergatitja ne Dubai gjate nderprerjes se shkurter dimerore te serise A, do te jete esenciale per Milanin si skuader, por dhe Ronaldinhon si individ. “Jam i sigurt se ne fillim te vitit 2009, Ronaldinho ao te arrije kulmin e formes se tij. Padyshim ketu do te ndikoje shume dhe qendrimi pozitiv i sulmuesit brazilian ne stervitje. Ai stervitet me shume gezim dhe ka uri ne punen me topin”, perfundoi Tonjaci.
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com

Ronaldinho po i afrohet nivelit optimal fizik.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Ac milan :: Lajmet e Portalit -