Super Milan

Ac Milan-shqip.newgoo.net Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
August 2018
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Top 10 lojtarёt e huaj tё Premierligёs

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 23 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Top 10 lojtarёt e huaj tё Premierligёs   Sun Oct 19, 2008 2:14 pm

Fernando Torres kёtё sezon ka filluar aty ku e ka lёnё sezonin e kaluar, duke shpërthyer nё gola pёr Liveproolin. Sulmuesi spanjoll tashmё ka shёnuar pesё gola nё Premierligё, derisa Liverpooli qё nё fillim tё sezonit po kërkon tё mbajё kreun e tabelës.

Nёse vazhdon tё ruajё hapin, Torres sigurisht se do tё mund tё jetё ndёr legjendat mё tё mёdha tё futbollit Anglez. The Sun sё fundi ka zgjedhur dhjetё sulmuesit jo-anglez qё kanё shkëlqyer ndonjёherё nё Premierligё, ku bёn pjesё edhe spanjolli.

Me gjithё shpërthimit nё gola gjatё sezonit tё kaluar, nё kёtё listё nuk ka vend pёr yllin e Manchester Unietd, Cristiano Ronaldo, pasi qё ai nuk ёshtё bёn pjesё nё grupin e sulmuesve.

Nё kёtё listё mungojnë edhe sulmues si Paolo Di Canio, Dwight Yorke dhe Fabrizio Ravanelli. Ndiqni përzgjedhjen e tabloidit anglez dhe jepni vlerësimin tuaj.

No10: Jimmy-Floyd HasselbainkHasselbaink sё pari u vërejt kur Leeds nënshkroi me tё nё vitin 1997. Sulmuesi pak i njohur, u bё njё prej golashënuesve mё tё zjarrtë nё Premierligё me vetëm dy sezone tё kaluara nё Elland Road. Pas njё viti tё kaluar nё Spanjё, holandezi i fuqishëm u rikthye pёr tё bёrё kërdi me Chelsean.

No9: Didier DrogbaSulmuesi i Chelseat ndoshta mund tё mos jetё ylli mё i popullarizuar qё ka shkëlqyer nё Premierligё, por nuk ka dyshime se ai vazhdon tё jetё kёrcёnues para golit. Drogba ёshtё njё prej sulmuesёve mё tё fuqishëm fizikisht i cili luan nё Angli dhe golat e tij kanё qenё faktorё kryesorё tё sukseseve tё fundit tё Chelseat.

No8: Ole Gunnar SolskjaerGolashёnuesi “baby-face”, gjithmonë do tё ketë njё vend tё veçantё nё zemrat e tifozëve tё Manchester United. Norvegjezi fitoi reputacion e superyllit dhe rekordi i tij shënues gjatё kohës sё tij tё kaluar nё Angli ishte madhështor. Njё lёndim nё gju, nё mёnyrё dёshpёruese e detyroi atё tё pensionohet para kohe nё sezonin e kaluar.

No7: Jurgen Klinsmann

Tottenham bёri njё hap tё qёlluar kur solli nё radhët e veta sulmuesin gjerman, 14 vite mё herët. Klinsmann ka shёnuar nga njё gol mesatarisht çdo tё dytёn ndeshje nё sezonin e parё nё Premierligё, pas partneritetit shkëlqyes me Teddy Sheringham. Por, pas vetëm njё sezoni tё kaluar nё Tottenham, ai u rikthye sёrish tri vite mё vonё pёr periudhё edhe mё tё shkurtër, gjysmё sezoni, ku nё 15 ndeshje shёnoi nёntё gola.

No6: Fernando Torres

Koha do tё tregojё se deri nё çfarë niveli do tё ngritet Torres. Spanjolli ka qenё i shkёlqyeshёm qё kur nënshkroi pёr Liverpoolin nga Atletico Madridi gjatё verёs sё kaluar. El Nino shёnoi 29 gola nё 35 ndeshje nё ligё dhe padyshim se do tё presim shumё nё tё ardhmen nga ky lojtar. Por pёr sa kohё do tё mund ta mbajnë tё kuqtё atё nё Anfield?

No5: Gianfranco Zola

Pёr shtatё sezone nё Chelsea, italiani bёri aq sa tё kurorëzohet si lojtari mё i mirё nё fanellën blu. Zola ishte njё frymëmarrje e freskёt pёr klubin londinez dhe, siç ishte njё golashënues i rregullt, ai ishte edhe inspirim pёr bashkёlojtarёt tjerё. Tash ai përpiqet tё shkëlqejё edhe si menaxher i West Hamit.

No4: Dennis Bergkamp

Arsenali ka pasur nё radhët e veta njё varg sulmuesish tё huaj dhe shumica mendojnë se holandezi Dennis Bergkamp ёshtё mё i miri nga tё gjithё. Bergkamp arriti nё klubin londinez 13 vite mё herët dhe “trullosi” Premierligёn me dinakёrinё e tij verbuese.

No3: Ruud van Nistelrooy

Pasi qё i “mbijetoi” njё lёndimi serioz tё gjurit, i cili kёrcёnoi qё kalimi i tij nё Manchester United tё dёshtojё, holandezi u bё hero nё Old Trafford. Van Nistelrooy ka njё mesatare prej dy golash nё çdo tre ndeshje pёr Djajtё e Kuq dhe ai ende po shkëlqen me Real Madridin.

No2: Eric Cantona

Mund tё mendoni se Cantona ёshtё përtac, arrogant, i dhunshëm ose qё tё tria, por shumё pak mund tё kundёrshtojnё talentin e tij suprem. Sulmuesi francez ёshtё njё prej lojtarёve mё tё mirё me tё cilёt ka nënshkruar Alex Ferguson dhe i cili ka ndihmuar arritjen e trofeve gjatë viteve tё 90-ta. Pavarësisht pensionimit qё nё moshën 30-vjeçare, ai mbetet legjendё nё United.

No1: Thierry Henry
Henry ёshtё fitues i kësaj përzgjedhje. Francezi fillimisht pati vështirësi nё Arsenal nё vitin 1999, por me largimin e tij pas tetё vitesh, ai zuri njё vend tё rёndёsishёm nё historinë e futbollit anglez. Henry ёshtё golashënuesi mё i mirё jo-anglez nё historinë e Premierligёs dhe ishte njё fuqi drejtuese prapa suksesit tё topçinjve nё shekullin 21.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com

Top 10 lojtarёt e huaj tё Premierligёs

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Jashte teme :: Sende per futboll -