Super Milan

Ac Milan-shqip.forumotion.com Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Galliani marketingu O.K. Milan e transformoi te marrurit pjese ne Uefa Cup, sikur te ishte pjesemarrese ne CL

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 24 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Galliani marketingu O.K. Milan e transformoi te marrurit pjese ne Uefa Cup, sikur te ishte pjesemarrese ne CL   Sun Oct 19, 2008 12:32 pm

Ne fushe Ronaldinho ende nuk po arrin ti afrohet nivelit te tij magjik. Megjithate ai mbetet “mbreti” i publicitetit dhe Milan po vjele frytet e Ronaldinhos si njeriu i marketingut. Dhe tekniku me optimist ndoshta nuk e kishte imagjinuar se arritja e ish-sulmuesit brazilian te Barcelones do te ishte nje “bum” ne sektorin e marketingut. Bluza e brazilianit te famshen qe erdhi nga Barcelona ishte menduar se do te ishte nje burim i mire fitimi, por shifra 18000 me numrin “80” te shitur brenda tre muajsh eshte nje tregues qe te bent e mendohesh. “Ky tregues qe ka arritur bluza e Ronaldinhos por dhe e futbollisteve te tjere qe erdhen te Milan gjate merkatos se veres eshte ne nivelin me te larte te menduar. Milan e transformoi te marrurit pjese ne kupen e UEFA-s, sikur te ishte pjesemarrese ne ligen e kampioneve, thote administrator ii pergjithshem i kuq e zinjve, Adriano Galiani. Per here te pare vume ne shitje brenda shtatorit te gjitha hapesirat e destinuara per sponesoret”. Te gjithe presin qe Ronaldinho te jete Ronaldinho i vertet. Megjithate askush nuk mund ta akuzoje Milanin se nuk ishte i suksesshem ne ceshtjen-Ronaldinho. Mendoni se cfare bilanci eshte arritur me 18000 bluzat me numrin “80” qe jane shitur brenda tre muajsh. Futboll komercial tani dhe me shume luhet jashte fushe, ne ankand jane emrat e medhenj…
__________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com

Galliani marketingu O.K. Milan e transformoi te marrurit pjese ne Uefa Cup, sikur te ishte pjesemarrese ne CL

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Ac milan :: Lajmet e Portalit -