Super Milan

Ac Milan-shqip.forumotion.com Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Shqipëria me dhjetë lojtarë ndal Portugalinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
Atif22


Age : 24 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Shqipëria me dhjetë lojtarë ndal Portugalinë   Thu Oct 16, 2008 11:35 am

Kombëtarja Shqiptare ka barazuar pa gola në Braga kundër Portugalisë së fuqishme, edhe pse gjithë pjesën e dytë luajti me një lojtar më pak pas përjashtimit me kartonin e dytë të verdhë të Telit (42’).

Edhe pse ishte njoftuar se Haan do ta fillonte ndeshjen me dy sulmues, Kapllani dhe Berisha, holandezi ndërroi mendje pa filluar ndeshja, duke i besuar sërish vetëm Bogdanit në sulm të mbështetur nga Duro dhe Skela.

Pjesa e parë ishte e baraspeshuar, ndërsa portugezët dominuan vetëm me një nuancë deri në minutën e 42-të kur u largua nga ndeshja me kartonin e dytë të verdhë Teli, lojtari i cili e kishte zëvendësuar Beqirin e dëmtuar (24’).Përjashtimi i Admir Telit

Në gjysmë lojën e parë Shqipëria pati një rast të shkëlqyeshëm për të kaluar në epërsi, mirëpo krosimin e Klodian Duros nuk e shfrytëzuan as Bulku e as Vangjeli.Pjesa e dytë i takoi plotësisht portugezëve duke pasur edhe epërsinë e lojtarëve, mirëpo edhe pse një grup lojtarësh të cilët luajnë në skuadrat më të forta evropiane, ata dështuan para lojtarëve të Përfaqësues Shqiptare dhe portierit të jashtëzakonshëm, Arian Beqaj.Rasti i vetëm i Kuqezinjve në pjesën e dytë ishte pas inkuadrimit të Besart Berishës, i cili e kaloi gjithë mbrojtjen portugeze, mirëpo në fund u tregua egoist duke mos pasuar te Skela i cili ishte me portën e zbrazët.Është kjo një pikë e artë e Shqipërisë në Grupin e Parë, e cila ngjitet në kuotën e pesë pikëve, po aq sa ka edhe Portugalia.Skuadrat

PORTUGALIA: Quim; Miguel (Gomesh 75′), Pepe, B.Alves, P.Ferreira, J.Moutinho (Kuarezma 55′), R.Meireles, Danny (Nani 55′); C.Ronaldo, H.Almeida, Fernandez.

Trajneri: K.Keiroz

SHQIPERIA: Beqaj; Beqiri (Teli 24′), Curri, Vangjeli, Agolli, Cana, E.Bulku, Lala, Skela, Bogdani (Vrapi 46′), K.Duro (Berisha 77′)

Trajneri: A.Han
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com

Shqipëria me dhjetë lojtarë ndal Portugalinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Jashte teme :: Africa e jugut 2010 -