Super Milan

Ac Milan-shqip.forumotion.com Vetem Per Ju
 
ForumForum  PortaliPortali  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Top posters
Atif22
 
dionisi44
 
lorik krasniqi
 
Milanello
 
dini
 
Dionis
 
lanti
 
mentori_mitro
 
sadik.09
 
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
CalendarCalendar
< class="" height="25"> Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 18 më Sun Nov 30, 2014 4:03 pm
Statistikat
Forumi ka 48 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri visar maliqi

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 302 artikuj v 206 temat
Partnetneret
www.ihg-crew.org
Sondazh
Kush Do Ta Fitoj Scudeton?
Ac Milan
82%
 82%  [ 9 ]
Fc Inter
9%
 9%  [ 1 ]
Juventus
0%
 0%  [ 0 ]
Lazio
0%
 0%  [ 0 ]
As Roma
9%
 9%  [ 1 ]
Fiorentina
0%
 0%  [ 0 ]
Ndonje ekip Tjeter
0%
 0%  [ 0 ]
Totali i votave : 11

 

Kf Tirana - MIlan

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Autori Mesazh
Atif22
Web Master
avatar


Age : 24 Join date : 28/09/2008 Numri i postimeve : 258 Location : prishtina

MesazhTitulli: Kf Tirana - MIlan   Tue Oct 14, 2008 11:28 pm

Tirana, ka treguar njё lojё tё shkëlqyeshme duke mposhtur ekipin e Milanit me rezultat 2-1, nё ndeshjen miqёsore të zhvilluar nё "Qemal Stafa", duke fituar kështu edhe trofeun Taçi Oil.

Pjesa e parё

Qё nga minuta e parё pёr ekipin italian nё fushё janë gjendur edhe superyjet si braziliani Ronaldinho, holandezi Seedorf, italiani Inzaghi dhe njё pjesё e yjeve mё tё mёdha tё Milanit.

Por, mbase duke parё rёndёsinё e ndeshjes, Rossonerёt nuk u treguan aq kёmbёngulёs pёr tё kёrcёnuar portёn e Tiranёs.

Shqiptarёt arritën t'u rezistojnë shumё mirё sulmeve tё pakta tё ekipit italian, madje pas disa rasteve tё mira arritën edhe te goli i avantazhit, pas 29 minutave lojё, tё cilin gol e shёnoi Daniel Xhafa.

Pjesa e dytё

Edhe pjesën e dytё tё ndeshjes e karakterizoi njё lojё e qetё, me raste tё pakta. Disa raste tё Shevchenkos, qё zёvendёsoi Inzaghin e lënduar nё fund tё pjesës sё parё, nё mёnyrё perfekte arriti ti ndalojё portieri i Tiranёs, Blendi Nallbani.

Me gjithё rastet mё tё pakta, tiranasit arritën t’i shfrytёzojnё maksimalisht ato. Sulmuesi Gjergji Muzaka shёnoi njё gol tё shkёlqyeshёm me anё tё njё goditje nga largësia, duke e shpuar portёn e Abiatit, nё minutën e 71-tё tё ndeshjes.

Tё vetmin gol tё ish-kampionit tё Evropёs e shёnoi Ronaldinho, pas njё asistimi nga Shevchenko, gol i shёnuar nё minutat shtesё tё ndeshjes.

Milani nuk pati paraqitje tё mirё nё kёtё ndeshje, derisa yjet si Seedorf dhe Ronaldinho dёshtuan dhe u bllokuan mjaft mirё nga tiranasit.

Para udhëtimit nё Tiranё, trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, pati deklaruar se Tirana do tё jetё njё ndeshje stërvitore pёr ekipin e tij. Mbase edhe ishte, por njё “stërvitje” e humbur pёr Milanin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://acmilan-shqip.catsboard.com

Kf Tirana - MIlan

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Super Milan :: Ac milan :: Lajmet e Portalit -